Agency - Start Bootstrap Theme

POMOC DROGOWA 24/7

530-008-888
Zadzwoń teraz

Holowanie z miejsca kolizji - Pomoc Drogowa Lublin

Holowanie z miejsca kolizji to jedna z usług znajdujących się w ofercie naszej firmy. Kolizja drogowa może przytrafić się nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy, gdyż nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co stanie się na drodze. W momencie, gdy pojazd musi zostać przetransportowany do warsztatu, pojawiamy się my – firma, która na co dzień zajmuje się holowaniem pojazdów z miejsca kolizji.

Holowanie z miejsca kolizji – koszty

Z pewnością pierwszą rzeczą, jaka przychodzi Ci na myśl, są koszty holowania pojazdu z miejsca kolizji. Koszty holowania zależą od tego, z czyjej winy doszło do zdarzenia. Jeśli kolizja została spowodowana przez innego kierowcę, koszt holowania Twojego pojazdu zostaje pokryty z ubezpieczenia OC sprawcy kolizji. W takich sytuacjach warto wezwać profesjonalną firmę holowniczą, która wystawia rachunki lub faktury będące podstawą do otrzymania zwrotu za holowanie z miejsca kolizji. Co, jeśli jednak to Ty spowodowałeś kolizję i holowania wymaga zarówno Twój pojazd, jak i pojazd osoby, która również brała udział w stłuczce? W takim wypadku koszt holowania pojazdu drugiego kierowcy pokrywa Towarzystwo Ubezpieczeniowe sprawcy na zasadach opisanych powyżej. Z kolei koszt holowania Twojego pojazdu może być również pokryty z ubezpieczenia, o ile wykupiłeś pakiet Assistance obejmujący koszt organizacji i holowania pojazdu. Warto jednak dokładnie przeczytać umowę, gdyż wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych zastrzega sobie prawo do zwrotu kosztów holowania pojazdu tylko w przypadku bezpośredniego skontaktowania się z miejsca kolizji z ubezpieczycielem. Oznacza to, że organizując holowanie z miejsca kolizji samodzielnie, możesz złamać zasady umowy i nie otrzymać zwrotu kosztów holowania.

Kiedy i gdzie możemy pomóc?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że kolizja może przytrafić się wszędzie, zarówno w dzień, jak i w nocy. W związku z tym nasza firma działa całodobowo, oferując profesjonalne holowanie z miejsca kolizji. Lublin jest miastem, w którym znajduje się siedziba naszej firmy, jednak działamy na terenie całej Polski, zawsze gotowi nieść pomoc kierowcom, którzy nas potrzebują. Co więcej, nasza oferta skierowana jest również do kierowców biorących udział w kolizjach poza granicami Polski. Działamy lokalnie, krajowo oraz międzynarodowo i dojeżdżamy na miejsce kolizji w jak najkrótszym czasie. Holujemy pojazdy osobowe oraz dostawcze do najbliższego serwisu lub wskazanego przez kierowcę miejsca. Naszą ofertę kierujemy również do właścicieli warsztatów oraz służb bezpieczeństwa.

Nasze nowoczesne autolawety

Dysponujemy nowymi samochodami z lawetą marki Citroën oraz Iveco. Nasze pojazdy są regularnie serwisowane i w pełni przystosowane do holowania samochodów osobowych oraz dostawczych. Nasze autolawety każdego dnia wyruszają do kierowców w Polsce i za granicą, którzy potrzebują pomocy drogowej. W ekipie Autolawety Lublin pracują doświadczeni kierowcy autolawet, którzy szybko, bezpiecznie i bezstresowo przetransportują Twój pojazd do warsztatu.

Jak zachować się przed naszym przyjazdem?

Jeśli brałeś udział w kolizji, musisz zastosować się do kilku ważnych zasad obowiązujących kierowców. W przypadku kolizji należy pamiętać o tym, by (jeśli to możliwe) usunąć pojazd oraz jego elementy z drogi, by umożliwić przejazd innym samochodom. Następnym krokiem jest rozmowa z kierowcą drugiego pojazdu oraz spisanie oświadczenia zawierającego dane, kategorię i numer prawa jazdy sprawcy, a także dokładny opis kolizji z datą, godziną, miejscem oraz przyczyną zdarzenia. Każdy kierowca powinien wozić ze sobą gotowy formularz, by ułatwić spisywanie oświadczenia. Warto również udokumentować zdarzenie, robiąc zdjęcia telefonem komórkowym. Jeśli nie uda się ustalić przyczyny kolizji i jednoznacznie wskazać sprawcy, należy wezwać policję, która rozstrzygnie spór. Ostatnim krokiem jest przyjazd firmy holowniczej i przetransportowanie niesprawnych pojazdów do warsztatu.

Firma Autolawety Lublin dotrze na miejsce kolizji w mgnieniu oka, dlatego warto zapisać sobie nasz numer, by w razie stłuczki móc bezpośrednio się z nami skontaktować:

530-008-888

Tanio

NAJTANIEJ W LUBLINIE od 70 zł

KONTAKT

KONTAKT

Wynajem autolawet
Tel. +48 530-008-888
Tel. +48 661-551-028
Mail dostawczeimport@wp.pl